Inga Klimašauskienė apie terminuotas darbo sutartis

Darbdavys negali sudaryti terminuotos sutarties su darbuotoju vien dėl to, kad nori apsidrausti nuo verslo rizikos, paaiškino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Tačiau jeigu įmonė išgyvena staigų užsakymų šuolį, tikėtina, kad tokiu atveju terminuotas sutartis sudaryti galima.

Jei darbas yra nuolatinio pobūdžio, Darbo kodeksas sudaryti terminuotas sutartis draudžia, išskyrus įstatymuose arba kolektyvinėje darbo sutartyje numatytus atvejus.

Iki 2015 m. liepos 31 d. galioja išimtis, kuri leidžia pagal terminuotą sutartį priimti asmenis į naują darbo vietą. Tokia išimtis atsirado sunkmečiu siekiant sumažinti nedarbą. Inga Klimašauskienė, advokatų kontoros „Glimsted“ advokatė, teigia, kad nuo 2015 m. liepos 31 d. tokios terminuotos sutartys taps neterminuotos.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) prieš Kalėdas (2014 12 23) savo sprendime dėl terminuotų sutarčių pabrėžė, kad „terminuotų darbo sutarčių sudarymas negali būti pateisinamas ekonominiu naudingumu darbdaviui“. Suėjus tokios sutarties terminui, jis gali atleisti darbuotoją be išeitinių pašalpų.

„Darbdavys negali su darbuotoju sudaryti terminuotos darbo sutarties vien dėl to, kad negali tiksliai prognozuoti savo darbo apimties“, – teigia p. Klimašauskienė.

Advokatė taip pat atkreipia dėmesį į LAT pastabą, kad byloje darbdavys nesiekė įrodyti, jog priimant ieškovą į darbą buvo susiklosčiusi situacija, dėl kurios laikinai buvo padidėjęs darbo jėgos poreikis.

Plačiau: vz.lt

Užsisakykite svarbiausias naujienas