Teismas pripažino užsienio arbitražo sprendimą priteisti ypač dideles sutartines netesybas iš krepšininko

 2015 m. rugsėjo 25 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino ir leido vykdyti Šveicarijos arbitražo teismo sprendimą dėl 325 000 Eur sutartinių netesybų priteisimo iš krepšininko nutraukus sutartį su agentu.
 
Nagrinėtoje byloje nustatyta, kad ginčo šalys – krepšininkas ir agentas – susitarė, jog tuo atveju, jeigu žaidėjas nutrauks su agentu sutartį nesilaikydamas įspėjimo periodo jis turės agentui sumokėti sumą, lygią 25 proc. paskutinės agento žaidėjo naudai suderėtos sutarties vertės. Kadangi sutartis buvo nutraukta, arbitražo teismas priteisė iš krepšininko sutartimi nustatytas netesybas, lygias 325 000 Eur sumai. Tokį arbitražo sprendimą krepšininkas kvestionavo kaip prieštaraujantį viešajai tvarkai dėl pernelyg didelių baudinių netesybų (angl. punitive damages) priteisimo.

Lietuvos apeliacinis teismas atsisakė pripažinti šį arbitražo sprendimą kaip prieštaraujantį viešajai tvarkai. Teismas, atlikęs sutarties nuostatų vertinimą konstatavo, jog sutartyje nustatytų iš anksto aptartų nuostolių (netesybų) dydis nėra proporcingai susijęs su kilusios ar galėjusios kilti žalos dydžiu, todėl jomis siekiama apsunkinti žaidėjo galimybes nutraukti sutartį ir jį nubausti.

Palčiau: vz.lt
Autorius: GLIMSTEDT asocijuota partnerė, advokatė Doc. dr. Solveiga Palevičienė
Užsisakykite svarbiausias naujienas