Darbdavys tave stebi

Lietuvoje populiarėja praktika naudojant specialią įrangą stebėti darbuotoją darbo aplinkoje, tačiau daugėja ir atvejų, kai tai daroma neteisėtai. Nors neretai darbuotojų veiksmai stebimi siekiant didinti įmonės veiklos efektyvumą, o ne jiems šnipinėti, darbdaviai nelinkę apie tai aiškiai informuoti kolektyvų.

„Lietuvoje nėra jokio darbuotojo ir darbdavio santykių teisinio reglamentavimo privatumo apsaugos srityje. Ar darbuotojų teisės į privatumą yra nepažeidžiamos, priklauso išimtinai nuo darbdavio: kaip jis, būdamas asmens duomenų valdytojas, tvarko savo darbuotojų asmens duomenis ne vidaus administravimo tikslais ir kokiu būdu informuoja žmones apie ketinamas imtis priemones, siekiant kontroliuoti juos elektroninėje erdvėje. Žinoma, darbuotojai gali teisėtai tikėtis privatumo darbo vietoje, nes bet kokiu atveju slaptas darbuotojo elektroninės darbo vietos stebėjimas laikomas asmens teisės į privatumą ribojimu. Jis gali būti leidžiamas tik konkrečiais atvejais, trumpą laiką ir turi būti vykdomas laikantis įstatymo nustatytų reikalavimų”, – pakomentavo advokatų kontoros GLIMSTEDT teisininkė Raminta Stravinskaitė.

Visą dienraštyje „Lietuvos žinios” ir naujienų portale lzinios.lt publikuotą straipsnį „Darbdavys tave stebi” su Ramintos Stravinskaitės komentarais perskaitysite paspaudę šią nuorodą. Straipsnio autorė: Lina Mrazauskaitė.

Užsisakykite svarbiausias naujienas