Audrius Žvybas apie naują turto administratorių skyrimo tvarką

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius yra parenkamas specialia programa automatiškai, o ne pagal kreditorių siūlymus.

Tokia tvarka tikimasi užkirsti kelią bet kokiems piktnaudžiavimams siekiant paskirti konkrečiam kreditoriui ar bendrovei palankų administratorių. Pagal naująją tvarką administratorius bus parenkamas pagal kelis pagrindinius bankrutuojančios įmonės kriterijus (pvz., ar ji prižiūrima Lietuvos banko, ar tebevykdo ūkinę veiklą, ar turi turto užsienyje ir pan.), taip pat ir toliau lieka galimybė ginčyti parinktojo administratoriaus kandidatūrą teisme.

Vis dėlto naujosios tvarkos įsigaliojimas sukėlė tam tikrų nepatogumų ir net kurioziškų situacijų teismuose.

Įstatyme nėra numatytas pereinamasis laikotarpis, o Įmonių bankroto departamentas prie LR ūkio ministerijos nuo sausio 1 d. atsisakė derinti administratorių kandidatūras pagal senąją tvarką. Todėl Lietuvos apeliacinis teismas, gavęs skundus dėl administratoriaus, kuris buvo paskirtas pagal senąją tvarką, neturi galimybės skirti kito administratoriaus (neturi prieigos prie sistemos) ir bus priverstas nutraukinėti iškeltas bankroto bylas vien dėl to, kad ginčijamas administratoriaus paskyrimas, ir taip grąžinti bylas apygardos teismams, kad šie iš naujo svarstytų administratoriaus kandidatūras ir juos skirtų. Tokiu būdu suinteresuoti asmenys įgijo teisę vilkinti visų bankroto bylų, iškeltų iki Naujųjų metų, nagrinėjimą. Problema turėtų išsispręsti, kuomet bus išnagrinėti visi ginčai, pareikšti dėl pernai paskirtųjų administratorių. Tokius skundus galima buvo pateikti per įstatyme numatytą apskundimo terminą – 10 dienų po apygardos teismo sprendimo priėmimo.

Plačiau: vz.lt

Užsisakykite svarbiausias naujienas