Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui

2020 m. balandžio 22 d. Vyriausybė pritarė 2020 m. kovo 14 d. nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ Nr. 207 (Nutarimas) pakeitimams, kuriais karantino režimo trukmė pratęsiama iki 2020 m. gegužės 11 d. 24:00 val., švelninamos verslo veiklos vykdymo karantino metu sąlygos.

Nuo 2020 m. balandžio 27 d. įsigalioja dauguma veiklos vykdymo Lietuvoje paskelbto karantino metu reikalavimų:

Grožio paslaugų teikimas Leidžiama teikti plaukų priežiūros ir nagų priežiūros paslaugas, jeigu paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas:

·      vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis paslaugos teikimo vietos patalpų plotas; arba

·      vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip 1 paslaugos gavėjui.

Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla Leidžiama organizuoti viešąjį maitinimą atvirose erdvėse.

Transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminai ir aviacijos mokymai Leidžiama organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.
Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų veikla Ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms (išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus) leidžiama organizuoti:
(i)      laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose, jeigu:

·      vienam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis plotas; ir

·      užtikrinamas ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

(ii)     pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštus), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymą, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.
(iii)    sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratyboms atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu:

·      vienam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 mtenkantis plotas; ir

·      ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

(iv)   atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratyboms sporto paskirties pastatuose ir (ar) sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu:

·      vienam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 mtenkantis plotas; ir

·      ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

(v)    archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymą, jeigu:

·      vienam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis plotas;, ir

·      ne mažesnis nei 2 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Parduotuvių veikla Nuo 2020 m. balandžio 23 d. leidžiama parduotuvių, kioskų veikla, jeigu patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas:

·      vienam pirkėjui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis prekybos plotas; arba

·      vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 pirkėjas.

Prekyba turgavietėse Nuo 2020 m. balandžio 23 d. leidžiama augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba.

Veiklą vykdantys subjektai privalo užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais nustatytus prekybos ir paslaugų teikimo arba veiklų vykdymo vietoms, kuriose veikla nedraudžiama, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

GLIMSTEDT COVID-19 darbo grupė yra pasirengusi suteikti Jums reikalingą pagalbą – susisiekime ir aptarkime Jums rūpimus klausimus.

Aušra Maliauskaitė-Embrektė, partnerė

Laura Tunkevičiūtė, teisininkė

Užsisakykite svarbiausias naujienas