„Glimstedt“ tapo asociacijos „Crypto Economy Organisation“ n…
Advokatų kontora „Glimstedt“ prisijungė prie asociacijos „Crypto Economy Organisation“. Šis žingsnis atspindi kontoros siekį aktyviai dalyvauti formuo…
Vadovauti – ne tik garbė ir privilegijos, bet ir milžiniška atsakomybė už priimamus sudėtingus verslo sprendimus. Ką reiškia būti vadovu šiuolaikinėje organizacijoje, su kokiomis atsakomybėmis, lūkesčiais ir sunkumais susiduriama, kaip suderinami visų interesai, nepamirštant savęs, ir su kuo dalintis atsakomybėmis – šias ir kitas temas aptarė diskusijos dalyviai Verslo žinių surengtame vadovų forume. Pokalbį apie atsakomybę moderavo ir teisiniais patarimais dalinosi GLIMSTEDT vadovaujančioji partnerė dr. Laura Augytė Kamarauskienė.
Diskusijoje dalyvavo, įdomiomis įžvalgomis ir asmenine patirtimi dalinosi Audronė Nakrošienė, ISM Executive MBA studijų direktorė; Dalia Andrulionienė, vadybos ekspertė, Andrius Kurganovas, „Biržų duona“ generalinis direktorius, Darius Bivainis, ERGO Insurance SE Lietuvos filialo Draudimo departamento direktorius.
Dr. Laura Augytė-Kamarauskienė įsitikinusi, kad vadovui keliami ypač dideli lūkesčiai iš skirtingų suinteresuotų grupių: „Akcininkai tikisi sėkmingos įmonės veiklos ir pelno, darbuotojai – geros savijautos darbe, bet tuo pačiu su komanda reikia pasiekti rezultatus. Klientai – paslaugų kokybės, kontrahentai, partneriai – sklandaus bendradarbiavimo ir sutarčių laikymosi. Bankai, kreditoriai, nuomotojai – mokėjimų pagal grafiką. Valstybės institucijos, reguliacinė aplinka – mokesčių mokėjimo, įstatymų laikymosi, ataskaitų. Šeima – asmeninio dėmesio ir pareigų pasidalinimo. Pats vadovas – laiko sau. Vadovo priimami verslo sprendimai turi atliepti visus šiuos lūkesčius”, – pastebi GLIMSTEDT vadovaujančioji partnerė.
Anot jos, Lietuvoje, vertinant vadovų atsakomybę, taikoma verslo sprendimų priėmimo taisyklė (angl. business judgment rule), pagal kurią preziumuojamas šių asmenų veikimas bona fide geriausiais bendrovės, kuriai jie vadovauja, interesais.
„Tačiau jokia taisyklė ir net draudimo polisas neapsaugos vadovo nuo asmeninės finansinės atsakomybės, jei jo veiksmai buvo neteisėti, o prieš pasirašant draudimo sutartį, svarbu išanalizuoti tokias sąlygas kaip: kas yra nedraudiminis įvykis, retroaktyvus laikotarpis ir išplėstinis pranešimų laikotarpis, frančizės dydis, draudimo suma visam sutarties laikotarpiui ir vienam draudiminiam įvykiui, teisinio atstovavimo apimtis ir išlaidų suma, kt.”, – teisininiais patarimais dalinasi GLIMSTEDT vadovaujančioji partnerė dr. Laura Augytė Kamarauskienė.
Plačiau apie vadovų atsakomybę – diskusijoje. Kviečiame žiūrėti:
(Nuotraukų autorius Rytis Galadauskas Verslo žinios)