Trečiasis karantino švelninimo etapas

2020 m. balandžio 29 d. Vyriausybė pritarė 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo” (Nutarimas) pakeitimui, kuriuo palaipsniui švelninami Lietuvos teritorijoje galiojančio karantino reikalavimai ekonominei veiklai ir judėjimui per valstybės sieną.

Leista atnaujinti dalį veiklos sektorių:

Veiklos sektorius
Reikalavimai
Jūrininkų bei transporto priemonių Al, A2 ir A kategorijų vairavimo praktiniai mokymai Leidžiama organizuoti:

(i)       jūrininkų praktinius mokymus;

(ii)      transporto priemonių Al, A2 ir A kategorijų vairavimo praktinius mokymus (kai mokinys ir vairavimo instruktorius naudojasi skirtingomis transporto priemonėmis, o ryšys tarp jų palaikomas laisvų rankų įranga).

Sanatorijų veikla Sanatorijose leidžiama teikti tik medicininės reabilitacijos paslaugas.
Parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla Leidžiama parduotuvių, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla, jeigu:

  • vienam pirkėjui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis prekybos plotas; arba
  • vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 pirkėjas.
Paslaugų teikimas Leidžiama teikti paslaugas, (išskyrus Nutarimu draudžiamas paslaugas), jeigu paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas:

  • vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 m2 tenkantis paslaugos teikimo vietos patalpų plotas; arba
  • vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip 1 paslaugos gavėjui.
Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas Sveikatos priežiūros paslaugos:

(i)       planinės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos (įskaitant dienos chirurgijos paslaugas ir paslaugas, teikiamas dienos stacionare);

(ii)      planinės stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos;

(iii)     planinės ambulatorinės konsultacijos;

(iv)     diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios asmens sveikatos priežiūros paslaugos; ir

(v)      ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugos,

atidedamos ir gali būti pradėtos teikti tik tada, kai įstaiga parengia, suderina, ir patvirtina Planinių stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo įstaigoje planą ir (ar) Planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo įstaigoje planą ir pateikia Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Planinių stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo įstaigoje plano ir Planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo įstaigoje plano reikalavimai nustatomi valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų veikla Leidžiama organizuoti atrankos į olimpines ir paralimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų, nacionalinių rinktinių ar kitų komandinių sporto turnyrams (lygoms) besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratybas.

Ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms (išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus) leidžiama organizuoti laisvalaikio užsiėmimus atviroje erdvėje, jeigu:

  • vienam lankytojui užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 mtenkantis plotas; ir
  • ne mažesnis nei 10 m. atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Judėjimas per valstybės sieną

Nutarimu pritarta, kad skrydžiai keleiviams vežti į Lietuvos Respublikos tarptautinius oro uostus gali būti vykdomi:

  • gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti; arba
  • skrydžių maršrutais, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė.

Atsižvelgiant į šį Nutarimo pakeitimą, Vyriausybė pritarė reguliarių skrydžių atnaujinimui nuo 2020 m. gegužės 10 d. maršrutu „Frankfurtas-Vilnius-Frankfurtas“.

Vyriausybė Nutarimu taip pat pritarė siūlymui švelninti išvykimo iš Lietuvos Respublikos reikalavimus – nuo 2020 m. gegužės 4 d. naikinamas draudimas Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad Nutarimu nustatyti atvykimo į Lietuvos Respublikos teritoriją ir su tuo susiję reikalavimai bei ribojimai išlieka.

GLIMSTEDT COVID-19 darbo grupė yra pasirengusi suteikti Jums reikalingą pagalbą – susisiekime ir aptarkime Jums rūpimus klausimus.

Aušra Maliauskaitė-Embrektė, Partnerė

Laura Tunkevičiūtė, Teisininkė

Užsisakykite svarbiausias naujienas