Autobusų pirkimų Lietuvoje pokyčiai: griežtėjantys reikalavi…
Lietuva siekia žaliųjų tikslų ne tik atsinaujinančios energetikos projektuose, bet ir aktyviai transformuoja viešojo transporto sektorių. Griežtėjanty…
Įmonės, patyrusios nuostolių dėl gaisro padangų perdirbimo įmonėje UAB „Ekologistika“, ima skaičiuoti patirtą žalą ir nuostolius. Nuo ko pradėti ir kokių žingsnių reikėtų imtis, siekiant žalos atlyginimo?
1. „Pirmiausia įmonės turėtų kreiptis į savo draudimo kompaniją, draudimo brokerius, bankus, lizingo ar patalpų, įrangos, įrankių nuomos įmones, kurios savo ruožtu gali turėti draudimo polisus, kad nebūtų praleisti informavimo apie įvykį terminai. Jei įmonės neturi draudimo, kuris atlygintų nuostolius, ar kyla abejonių, kviečiame nedelsiat kreiptis į mus, kad galėtume įsigilinti į konkrečią situaciją ir pateikti individualizuotą rekomendaciją“, – sako advokatų kontoros GLIMSTEDT asocijuotasis partneris advokatas Mindaugas Jablonskis. Pasak jo, kadangi konkreti patirta žala dar nežinoma, bus organizuotas nukentėjusiųjų komitetas, kuris padės pasirinkti žalos vertintojus, kad būtų objektyviai ir profesionaliai įvertintas patirtų nuostolių mastas ir dydis. Pirminiu etapu nebūtina pateikti apskaičiuotų nuostolių dydžio ir nukentėjusių objektų sąrašo, todėl pranešimus būtina išsiųsti pagal visus turimus draudimo polisus (nepriklausomai nuo draudimo rūšies).
2. Bet kuriuo atveju pradėkite patys skaičiuoti nuostolius:
3. Pranešimai draudimui yra pirmasis dokumentas, kurio paprastai tikimasi iš apdairių verslininkų, kad po to galima būtų kreiptis į Vyriausybę prašant skubios KOMPENSACIJOS, VALSTYBĖS PARAMOS IR SOCIALINĖS GARANTIJOS pagal Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 31-33 straipsnius.
4. Gavusios pranešimą, draudimo įmonės atsiųs savo atstovus, kurie preliminariai įvertins nuostolius ir suteiks leidimus pradėti valymo darbus. Jeigu jau pradėjote valyti patalpas, nes tai buvo būtina dėl sveikatos, užfiksuokite taršą nuotraukomis, vaizdo medžiaga.
5. Dėl kitų veiksmų, ką reikia įmonėms padaryti darbuotojų saugos ir sveikatos kontekste, rekomendacijas yra paskelbusi inspekcija. Draudikai paprastai rekomenduoja valymo įmones ir tolimesnę nuostolių mažinimo eigą. Nors inspekcija siūlo valyti sienas ir t. t., svarbiausia yra profesinės rizikos vertinimas, kuris atliekamas pagal patvirtintą tvarką. Profesinės rizikos vertinimą atlieka kompetentingi specialistai, turintys atitinkamų žinių ir priemonių. Pvz., šiuo atveju tikriausiai aktualu būtų ištirti chemines medžiagas aplinkoje. Paprastai darbdavys pats, be specialistų pagalbos, neatliks normalaus profesinės rizikos vertinimo, nes neturi nei žinių, nei priemonių (pvz., surinkti ir ištirti cheminių medžiagų kiekį aplinkoje). Profesionalias paslaugas teikia:
6. Kai Draudimo įmonė apžiūrės patalpas arba suteiks leidimą pradėti atstatymo darbus ir darbus dėl darbuotojų saugos:
Asocijuotasis partneris Mindaugas Jablonskis, tel. +370 5 269 0700; el. paštas [email protected]