Po Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT organizuotos diskusijos – siūlymai imtis priverstinės renovacijos ir skatinti biokuro vartojimą

Į konferenciją Vilniuje susirinkę šalies energetikos ekspertai, šilumos tiekėjai ir teisininkai ragino valstybę aktyviau skatinti daugiabučių renovaciją ir biokuro suvartojimą šilumos gamyboje. „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT” siekė šioje konferencijoje depolitizuoti diskusijas šilumos ūkio valdymo tema.
Konferencijoje „Šilumos energetikos sektoriaus pertvarkymas: esama situacija ir galimybės“ vieni pagrindinių siūlymų mažinant gyventojų ir valstybės lėšų švaistymą šildymui – keisti įstrigusios daugiabučių renovacijos modelį ir šilumos gamybai naudoti atsinaujinančius energetinius šaltinius.
„Perėjimas prie šildymo biokuru, kurio ištekliai Lietuvoje yra dvigubai didesni, nei mes suvartojame, ir daugiabučių namų šiltinimas yra du svarbiausi projektai, kuriuos mes turime įgyvendinti“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.  Jis pridūrė, kad renovuotuose maždaug 60 kv.m. ploto butuose tose savivaldybėse, kurių šilumai gaminti deginamas biokuras, mėnesinės išlaidos šildymui gali būti daugiau kaip tūkstančiu litų mažesnės nei senos statybos nerenovuotuose daugiabučiuose, kurių šildymui naudojamos dujos.
„Artimiausiu metu šilumos kainai mažėti nėra pagrindo, todėl valstybės ir gyventojų išlaidos toliau didės. Nevykstanti renovacija daro didelę žalą ne tik vartotojams, bet ir valstybei ir todėl manome, kad valstybė tikrai turi įsikišti į šitą reikalą daug aktyviau ir atsisakyti tų mechanizmų, kurie 20 metų neveikė ir tikėtis, kad mentalitetas pasikeis“, – konferencijoje sakė Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius. Pasak V. Lukoševičiaus, dėl šilumą švaistančių pastatų valstybė kasmet praranda apie 200 mln. litų.
 
Plačiau skaitykite: http://www.lrytas.lt/-13376937791335565617-energetikos-ekspert%C5%B3-diskusijose-si%C5%ABlymai-imtis-priverstin%C4%97s-renovacijos.htm
 
Pranešimus galite rasti čia

 

Užsisakykite svarbiausias naujienas