L. Sesickas: „Lietuva, įgyvendindama valstybės garantuojamos teisinės pagalbos reformą, yra tapusi sektinu pavyzdžiu Centrinės ir Rytų Europos valstybėms”

Lapkričio 22-23 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Teisinės pagalbos kokybės gerinimas: bendri standartai skirtingoms valstybėms”, skirta pasidalinti sukaupta patirtimi ir padėti sukurti kriterijus, kuriais remiantis visose Europos Sąjungos valstybėse būtų galima nustatyti minimalius reikalavimus valstybės finansuojamos teisinės pagalbos paslaugas teikiantiems advokatams.

Specialistai iš aštuoniolikos Europos valstybių konferencijoje diskutavo ir ieškojo atsakymo į daugeliui valstybių aktualų klausimą – kaip pagerinti valstybės finansuojamos teisinės pagalbos paslaugų kokybę, kokie galėtų būti visoms ES šalims bendri vertinimo kriterijai, kuriais būtų nustatomi minimalūs reikalavimai valstybės finansuojamą teisinę pagalbą baudžiamosiose bylose teikiantiems advokatams.

Advokatų kontoros GLIMSTEDT partneris Linas Sesickas, stovėjęs prie valstybės garantuojamos teisinės pagalbos ištakų Lietuvoje, moderavo konferencijos sesiją apie teisinės pagalbos kokybės rodiklių nustatymą. Dalyvaudamas ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje, L. Sesickas pabrėžė, kad mūsų šalis, įgyvendindama valstybės garantuojamos teisinės pagalbos reformą, yra tapusi sektinu pavyzdžiu Centrinės ir Rytų Europos valstybėms, o Europos Komisija, pasirinkdama Lietuvą kaip vieną iš valstybių, kur įgyvendinama ši pagalba, suteikė kreditą kartu su partneriais sukurti kokybės standartą, kad būtų užtikrintas geras santykis tarp viešųjų lėšų ir sukuriamos vertės.

Konferenciją organizavo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba kartu su Lietuvos teisės institutu, Lietuvos advokatūra, Frankfurto J. W. Goethe universitetu (Vokietija) ir Teisinės pagalbos valdyba (Nyderlandai).

Plačiau apie konferenciją: >>>

 

publikuoti simazinta2

publikuoti3 sumazinta

Užsisakykite svarbiausias naujienas