LR Vyriausybė Solveigą Palevičienę paskyrė į Tarptautinio investicinių ginčų sprendimo centro (ICSID) rekomenduojamų Taikintojų sąrašą

Kiekviena ICSID valstybė narė savo nuožiūra pasiūlo keturis asmenis į rekomenduojamų arbitrų bei taikintojų sąrašą. GLIMSTEDT asocijuota partnerė, advokatė Doc. dr. Solveiga Palevičienė LR Vyriausybės sprendimu tapo viena iš keturių taikintojų. Kiti rekomenduojami taikintojai – Raimundas Moisejevas, Rimantas Simaitis bei Kęstutis Švirinas.

 Rekomenduojamuose sąrašuose esantys arbitrai ir taikintojai gali būti atrenkami į ICSID tribunolus, Taikinimo komisijas ir ad hoc Komitetus. Tokie sąrašai dažniausiai naudojami tuo atveju, kai šalys negali susitarti dėl paskirtojo nario investiciniam ginčui spręsti.

 Tarptautinis investicinių ginčų sprendimo centras (ICSID)– tai 1966 m. įkurta nepriklausoma tarptautinė investicinių ginčų sprendimo institucija. Lietuva, ratifikavusi konvenciją dėl Investicinių ginčų tarp atskirų valstybių ir kitų valstybių piliečių sprendimo, prie Tarptautinio investicinių ginčų sprendimo centro prisijungė 1992 m.

 ICSID yra viena iš Pasaulio banko grupę sudarančių institucijų.

Užsisakykite svarbiausias naujienas