Poveikio duomenų apsaugai vertinimas: kada jis reikalingas i…
Vis dažniau girdime apie duomenų apsaugą, privatumo politiką ir kibernetinius nusikaltimus, tačiau vienas iš svarbiausių įrankių, užtikrinančių mūsų d…
2020 m. gegužės 7 d. Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pakeitimus, kuriais nustatė priemones, kuriomis siekiama suvaldyti dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo kilusius ir ateityje galinčius kilti neigiamus padarinius. Šiems pakeitimams dar turi pritarti Prezidentas.
Nuspręsta, kad darbdaviai, po ekstremalios situacijos ar karantino pabaigos, gaus subsidijas iki 6 mėnesių, bet ne ilgiau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d.
Gauti subsidijas darbuotojų darbo užmokesčiams galėtų darbdaviai, kurie patenka bent į vieną iš nurodytų grupių:
Pabrėžtina, kad subsidijas gaus tik tie darbdaviai:
Įprastai subsidijos darbdaviams 6 mėnesius po karantino atšaukimo bus mokamos tokiais nustatytais dydžiais:
Jeigu darbdavys yra įtrauktas į bendru socialinės apsaugos ir darbo ministro ir ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu patvirtintą veiklų, orientuotų į pažangių technologijų gamybą, žinioms imlias paslaugas, Europos Sąjungos žaliojo kurso tikslų siekimą ir socialinį dialogą, sąrašą, tokiam darbdaviui 6 mėnesius po karantino atšaukimo subsidijos bus mokamos tokiais nustatytais dydžiais:
Darbdaviui, kuris su įdarbintu asmeniu yra sudaręs terminuotą arba sezoninio darbo sutartį, subsidija 4 mėnesius bus mokama tokiais nustatytais dydžiais:
Subsidijų darbo užmokesčiui mokėjimas nutraukiamas:
Darbdaviai, kuriems subsidijos mokėjimas buvo nutrauktas, per 3 mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos atleidę iš darbo daugiau kaip 50 % darbuotojų, už kuriuos buvo mokama subsidija, išskyrus darbuotojus, atleistus pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą darbo sutarties šalims susitarus dėl išbandymo, darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių ar dėl svarbių priežasčių, darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės bei nesant darbo sutarties šalių valios, ar dėl darbuotojo mirties, dalyvauti remiamojo įdarbinimo, darbo vietų steigimo (pritaikymo) subsidijavimo, vietinių užimtumo iniciatyvų projektų įgyvendinimo priemonėse gali ne anksčiau kaip po 12 mėnesių, baigus mokėti subsidiją darbo užmokesčiui.
Papildomai Seimas nustatė, kad savarankiškai dirbantys asmenys dar 2 mėnesius po to, kai bus atšaukta ekstremalioji situacija arba karantinas, gaus fiksuotą 257 Eur išmoką.
Taip pat numatyta pusę metų skirti darbo paieškos išmoką – negaunantiems nedarbo išmokos ji siektų 200 Eur.
Aušra Maliauskaitė-Embrektė, partnerė, darbo ir bendrovių teisės praktikos grupės vadovė
Artūras Tukleris, vyresnysis teisininkas, darbo teisės ekspertas
Laura Tunkevičiūtė, teisininkė
Dominykas Sereika, jaunesnysis teisininkas