Justina Vanagaitė pelnė dar vieną išskirtinį apdovanojimą

Justina Vanagaitė pelnė dar vieną išskirtinį apdovanojimą

Lietuvai atstovavusi dailiojo jojimo raitelė Justina Vanagaitė su žirgu Nabab iškovojo trečiąją vietą prestižinėse pasaulio varžybose „Al Shaqab CDI5*“ Dohoje, Katare.

Kasmet vasarį Dohoje, Katare, rengiamos varžybos „CHI AL SHAQAB“, kuriose dalyvauja tik išskirtinius pasiekimus demonstruojantys pasaulinio lygio jojimo raiteliai. Aukščiausio lygio pasaulio sportininkų ir jų žirgų duetai varžosi įvairiose jojimo rungtyse, demonstruodami, kaip ypatingas ryšys, užsimezgantis tarp žirgo ir raitelio, gali padėti pasiekti išskirtinių rezultatų.

Šiemet pirmąją vietą iškovojo Ispanijos sportininkas Jose Danielʼis Martinʼas, antrąją – Prancūzijos atstovė Morgan Barbançon, trečioji atiteko Lietuvos jojikei Justinai Vanagaitei. Iš viso atletei iš Lietuvos teko rungtis su 18 geriausių pasaulio raitelių.

„CHI AL SHAQAB“ yra vienos garsiausių ir didžiausių tarptautinių varžybų, vykstančių Artimųjų Rytų ir Azijos regione, todėl jose dalyvauja tik išskirtinius pasiekimus demonstruojantys sportininkų ir jų žirgų duetai.

„Tai nuoseklaus ir kantraus darbo rezultatas. Šios CDI5* varžybos Dohoje žymi tiek daug asmeninių etapų ir laimėjimų, kad patirtis atrodo kiek siurrealistinė. Kartu su Nabab vertėme naują lapą CDI5* istorijoje, nes buvome pirmasis duetas, kuris tokio reikšmingumo varžybose varžėsi nenaudodami pentinų“, – jaudulio neslepia raitelė Justina Vanagaitė. Pasirinkimas joti su pentinais arba be jų – nauja taisyklė dailiojo jojimo srityje, įsigaliojusi nuo š. m. sausio pirmosios.

Grįžusi iš Kataro Justina kartu su trenere Svetlana Snarskiene pradės ruoštis kitoms itin svarbioms CDI5* varžyboms Herninge, Danijoje. O liepos pabaigoje kartu su žirgu Nabab raitelė Lietuvai atstovaus vasaros olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. Justina Vanagaitė – pirmoji nepriklausomos šalies istorijoje raitelė olimpinėse žaidynėse.

Prie dailiojo jojimo raitelės Justinos Vanagaitės sportinės karjeros augimo ir Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje prisideda ir advokatų kontora „Glimstedt“.

 

Nuotraukos autorius Lukasz Kowalski

Užsisakykite svarbiausias naujienas