JAV ir Baltijos šalių strateginių investicijų viršūnių susitikimas 2023 m.

JAV ir Baltijos šalių strateginių investicijų viršūnių susitikimas 2023 m.

BACC renginyje Baltijos šalių vadovai ir verslo atstovai aptars Ukrainos atstatymo, energetikos ir trijų jūrų iniciatyvų temas

Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai (Baltic American Chamber of Commerce, BACC)  2023 m. rugsėjo 18 d. organizuoja aukščiausio lygio susitikimą dėl JAV ir Baltijos šalių strateginių investicijų („US Baltic Strategic Investment Summit 2023“).

Renginys numatytas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 78 sesijos metu ir vyks Niujorko Jeilio klube (The Yale Club). Pagrindinis renginio tikslas − skatinti integracinį augimą ir stiprinti JAV ir trijų Baltijos valstybių ekonominius ryšius ir strateginius santykius.

„Esame įsitikinę, kad strateginius pokyčius gali paskatinti tik kartu susibūrę ir bendradarbiaujantys visų sričių lyderiai. Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai – pirmasis pagalbininkas ir tarpininkas Lietuvos ir kitų Baltijos šalių verslininkams, ieškantiems kontaktų ir siekiantiems įžengti ir investuoti JAV rinkoje, bei JAV verslui, ketinančiam vystytis Baltijos šalyse. Valstybių vadovų dalyvavimas − geriausias įvertinimas, kad mūsų veikla matoma, vertinama ir yra reikalinga“, – sako Baltijos ir Amerikos komercijos rūmų bendra steigėja, renginio iniciatorė ir advokatų kontoros „Glimstedt“ asocijuotoji partnerė Niujorke Inga Klimašauskienė.

Į aukščiausio lygio susitikimą susirinks apie 150 dalyvių, tarp jų Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, Estijos prezidentas Alarʼas Karisʼas ir Latvijos prezidentas Edgarsʼas Rinkēvičsʼius. Trijų Baltijos šalių prezidentų diskusijai pirmininkaus JAV dienraščio „Financial Times“ vyriausiasis redaktorius Peterʼis Spiegelʼis. Jie kartu pasidalins savo unikaliomis įžvalgomis apie besivystančią Baltijos šalių ir Amerikos partnerystę.

Aptars Ukrainos, energetikos ir trijų jūrų iniciatyvų temas

Vienas iš aukščiausio lygio susitikimo akcentų diskusija tema „Atstatykime Ukrainą“ („Rebuild Ukraine Panel“), kurią moderuos žurnalistė, žurnalo „Forbes“ redakcijos direktorė Katya Soldak. Šioje diskusijoje dalyvaus Niujorko miesto administracijos tarptautinių reikalų biuro komisaras Edwardʼas Mermelsteinʼas, „Hepta Airborne“ generalinis direktorius Henriʼs Klemmerʼis ir aukšto rango Ukrainos pareigūnai. Ukrainos atstatymo ir atkūrimo poreikiai vertinami 411 mlrd. USD, diskusijos dalyviai aptars didžiules viešųjų ir privačių investicijų į Ukrainos atstatymą galimybes.

Kita svarbi aukščiausio lygio susitikimo tema – Trijų jūrų iniciatyvos (angl. Three Seas Initiative – 3SI) diskusija („3SI Panel“), kurios metu bus aptariamos verslo perspektyvos Trijų jūrų regiono šalyse. 3SI yra dinamiška ekonominio bendradarbiavimo platforma, kurios tikslas skatinti svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimą, mažinant šalių vystymosi skirtumus bei didinant Europos Šiaurės ir Pietų sąveiką. Ši diskusija, kuriai vadovaus Atlanto tarybos vyresnysis ekspertas Ianʼas Brzezinskiʼs, žada būti įtraukanti ir įdomi. Diskusijos dalyviai: Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius Trijų jūrų iniciatyvai ir junglumui Gediminas Varvuolis ir Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo (angl. 3SIIF) patarėjo „Amber Infrastructure Group“ atstovai. Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo tikslas – investuoti į energetikos, transporto ir skaitmeninę infrastruktūrą Vidurio ir Rytų Europos šalyse, išsidėsčiusiose tarp Baltijos, Adrijos ir Juodosios jūrų, t. y. zonoje, kurioje vykdomos didelės vertės ir ilgalaikės komercinės investicijos, fondo finansiniam įsipareigojimui išaugus iki maždaug 1,3 mlrd. eurų po to, kai Jungtinių Valstijų tarptautinės plėtros finansavimo korporacija (DFC) į fondą įnešė savo dalį. Pasinaudodami didžiule fondo įtaka regione, pranešėjai ketina aptarti komercinių investicijų galimybes.

Laukiama gausaus verslininkų būrio

Anot renginio organizatorės Ingos Klimašauskienės, aukščiausio lygio susitikime dalyvaus JAV ir Baltijos šalių aukščiausio lygio vadovai, taip pat „Fortune 500“ sąrašo įmonių „Blackstone“, „Citi“, „IBM“ atstovai, Baltijos šalių vienaragių − Estijos įmonės „Glia“, Latvijos įmonės „Printful“ bei vienos didžiausių Lietuvos investuotojų JAV „Northway Biotech“ – vadovai.

Apie Baltijos ir Amerikos komercijos rūmus

Baltijos ir Amerikos komercijos rūmai įsteigti siekiant skatinti Baltijos šalių verslo investicijas JAV ir JAV verslo investicijas Baltijos šalyse, rengti mokymus, seminarus, viešas diskusijas savo nariams, rūpintis jų verslo migracijos klausimais. Rūmų veikloje kviečiamos dalyvauti įmonės, verslo organizacijos bei privatūs asmenys.

Baltijos Amerikos komercijos rūmų steigėjai yra „Glimstedt“ vadovaujantysis partneris Egidijus Bernotas, Niujorko advokatų kontoros „Watson Farley & Williams“ partneris Johnʼas Kissane ir „Glimstedt“ asocijuotoji partnerė Niujorke Inga Klimašauskienė.

Daugiau informacijos apie renginį: https://usbalticinvestmentsummit.com

Renginio darbotvarkė: https://usbalticinvestmentsummit.com/agenda/

Pranešėjai: https://usbalticinvestmentsummit.com/speakers/

Užsisakykite svarbiausias naujienas