Įsteigti „Startup Wise Guys“ rizikos kapitalo fondai Lietuvoje – GLIMSTEDT buvo jų steigimo teisiniai patarėjai

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir viena iš labiausiai patyrusių startuolių akceleravimo bendrovių Europoje „Startup Wise Guys“ pasirašė sutartis dėl dviejų rizikos kapitalo fondų steigimo Lietuvoje. 

Priešankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas „Wise Guys Pre-seed Fund I“ apmokys, suteiks besikuriančioms įmonėms verslo plėtojimo žinių ir vėliau į jas investuos, o ankstyvosios stadijos fondas „Wise Guys Seed Fund I“ ko-investuos į jaunas įmones ankstyvojoje jų stadijoje. Šie du įsteigti fondai dalyvaus Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinės priemonės „Akceleravimo fondas“ įgyvendinime.

Priešankstyvosios stadijos fondą „Wise Guys Pre-seed Fund I“ sudaro 4,8 mln. eurų. Fondas įgyvendins akceleravimo programas ir investuos į Lietuvoje besikuriančias įmones, vėlesnių investicijų metu įmonių veikla galės būti vystoma ir kitose Europos Sąjungos šalyse, numatant, kad bet kokiu atveju kiekvienos paskesnės investicijos nauda atitektų Lietuvai.

Planuojamas ankstyvosios stadijos fondo „Wise Guys Seed Fund I“ dydis 2,9 mln. eurų, iš kurių 2,02 mln. eurų sudaro viešojo sektoriaus lėšos, o likusi dalis – „Startup Wise Guys“ komandos ir privačių investuotojų lėšos.

Fondų steigimo teisiniai patarėjai buvo advokatų kontora GLIMSTEDT, kurios komandoje dirbo partneris Andrius Ivanauskas, vyresnysis teisininkas Michailas Molis ir vyresnysis mokesčių teisininkas Edvard Gasperskij.

Išsamiau: Įsteigti nauji įmonių akceleravimo rizikos kapitalo fondai.

Užsisakykite svarbiausias naujienas