Inga Klimašauskienė skaitė pranešimą Milano Teisingumo Rūmuose Italijoje

2015 m. rugsėjo 24 d. Milane, Italijoje, vyko antroji valstybių narių sesija, Europos Komisijos remiamame renginyje, kurioje diskutuojamas visoje Europoje aktualus klausimas dėl galimybės gauti kompensacijas sveikatos sužalojimo ir gyvybės atėmimo atvejais. Šiame trijų sesijų tarptautiniame renginyje tikimasi surinkti visų Europos valstybių teisinio reguliavimo ir teismų praktikos patirtį, kurią apibendrinus būtų galima tobulinti egzistuojantį teisinį reguliavimą Europos lygiu, su tikslu palengvinti asmenims gauti žalos atlyginimą sužalojus sveikatą ar atėmus gyvybę.

GLIMSTEDT advokatė Inga Klimašauskienė pateikė visų trijų Pabaltijo valstybių teisinio reguliavimo apžvalgą diskutuotu klausimu, taip pat šioje sesijoje skaityti Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Slovakijos, Rumunijos, Kipro pranešimai. Nurodytų valstybių patirtis rodo, kad kompensacijų sąlygos ir jų dydis gali ženkliai skirtis, priklausomai tiek nuo atvejo dėl kurio sužalota sveikata ar atimta gyvybė (eismo įvykis, nelaimingas atsitikimas darbo metu, medikų profesinė veikla ar kt.), tiek nuo valstybės ekonominio lygio, nusistovėjusios praktikos ar egzistuojančio teisinio reguliavimo. Pripažįstama, kad žalos atlyginimui sveikatos sužalojimo ar gyvybės atėmimo atveju valstybėse narėse didelę reikšmę vaidina valstybiniai socialinio draudimo ir privatūs draudimo fondai, dėl ko pastarųjų steigėjai ir suinteresuoti asmenys labai susidomėję dalyvavo šiame renginyje.

Trečioji šio tarptautinio renginio sesija planuojama š.m. spalio pabaigoje, kurioje bus užbaigiama visų valstybių narių teisinio reguliavimo apžvalga diskutuojamu klausimu, jos rezultatus planuojama pateikti Europos Komisijai, kuri tikimasi padariusi išvadas imsis iniciatyvų palengvinti atgauti žalos atlyginimą sužalojus sveikatą ar atėmus gyvybę.

Daugiau apie renginį čia

Užsisakykite svarbiausias naujienas