„Glimstedt“ tapo asociacijos „Crypto Economy Organisation“ n…
Advokatų kontora „Glimstedt“ prisijungė prie asociacijos „Crypto Economy Organisation“. Šis žingsnis atspindi kontoros siekį aktyviai dalyvauti formuo…
Paskutinį liepos savaitgalį Nidoje skambėjo „Nida Jazz Maratonas“ – jau tradicija tapęs festivalis, priviliojęs žinomus muzikantus iš Lietuvos ir užsienio.
Nuo liepos 25 iki 27 dienos vykusiame festivalyje dalyvavo žymūs džiazo atlikėjai. Festivalio metu Nida virto džiazo ir kūrybingumo centru, čia tvyrojo ne tik puiki muzika, bet ir ypatinga bendruomeniškumo dvasia.
Festivalio atidarymo vakaras, kurį pristatė Advokatų kontora Glimstedt, vyko Tomo Mano namelyje, kur solinį koncertą surengė žymus Lenkijos pianistas Krzysztof Kobyliński.
Jo muzikinė kūryba dažniausiai svyruoja tarp džiazo ir etno muzikos, ji neseka vienos krypties ir maišo skirtingus muzikos stilius. Bet svarbiausia, Kobylińskio muzikoje yra emocionalumas ir melodingumas. Atlikėjas Krzysztof Kobyliński – išskirtinė asmenybė. Jis taip pat yra orkestro vadovas, „Palmjazz“, „Filharmonia“ festivalių rengėjas ir kūrybos vadovas, o be to – IT specialistas bei matematikas.
Jo pasirodymas Nidoje užbūrė publiką ir sukūrė ypatingą nuotaiką. Tačiau tikroji vakaro kulminacija įvyko, kai prie svečio scenoje netikėtai prisijungė žymus Lietuvos džiazo muzikantas, kompozitorius Leonidas Šinkarenka ir būgnininkas Linas Būda.
Jie kartu su K. Kobylińskiu jie atliko keletą kūrinių, kurie sulaukė audringų žiūrovų ovacijų, dar labiau sustiprindami vakaro magiją.
Antrąją festivalio dieną džiazo mylėtojai galėjo mėgautis lietuvių kolektyvo „Vilnius JJAZZ Ensemble“ pasirodymu, kuris pasižymėjo subtiliu džiazo melodijų ir lietuviško folkloro deriniu.
Vėliau į sceną žengė tarptautinė grupė „Zuco 103“, kurią sudaro atlikėjai iš Brazilijos, Vokietijos ir Olandijos. Jų energingas ir ritmingas pasirodymas privertė publiką šokti ir pasinerti į džiazo muzikos svaigulį.
Festivalio uždarymo dieną scenoje pasirodė Lietuvos džiazo virtuozai Janas Maksimovičius ir „Broliai Bazarai“, o festivalį vainikavo kvintetas „Paul van Kemenade Quintet“ iš Olandijos, kurių pasirodymas buvo kupinas emocijų ir išskirtinių muzikinių akcentų.
„Muzika kuria bendrystės jausmą ir sujungia žmones. Tai universali pasaulio kalba ir galia, kuri paveiki bet kuriame pasaulio krašte. Panašiai kaip teisė, kurios centre, kaip ir muzikoje, yra žmonių tarpusavio santykis“, – sako advokatų kontoros „Glimstedt“ remiamame „Nida Jazz Maratone“ dalyvausi vadovaujančioji partnerė dr. Laura Augytė-Kamarauskienė.
Anot jos, stebint atlikėjų sinergiją scenoje ir klausantis jų atliekamos muzikos, galima daug išmokti, pavyzdžiui, kaip ugdyti stiprius komandinio darbo, tarpusavio suderinamumo, pasitikėjimo ir improvizacijos įgūdžius, kuriuos galima pritaikyti įvairiuose kontekstuose – asmeniniame ir profesiniame gyvenimuose.
Liepos 24-27 dienomis Nidoje taip pat vyko „Glimstedt“ remiamas teniso turnyras „Nida Jazz Tennis Cup“.
Nuotraukų autorė – Nendrė Žilinskaitė.