GLIMSTEDT ir Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija parengė rizikos kapitalo investicijos sąlygų pavyzdį

Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija, bendradarbiaudama su advokatų kontora GLIMSTEDT, parengė ir paskelbė rekomenduojamą pavyzdinę rizikos kapitalo fondų pagrindinių sąlygų santrauką (term sheet).

Pagrindinių sąlygų santrauka, kuri kartais vadinama ketinimų protokolu, yra pradinio derybinio etapo dokumentas, kuriame aptariamos principinės fondo investicijos į įmonę sąlygos. Dažniausiai jau pirmųjų diskusijų su įmonės savininkais ir pažinties su įmone, fondo atstovai suformuluoja pagrindinius pasiūlymus dėl investicijos dydžio, įgyjamos kapitalo dalies, sandorio eigos ir užbaigimo sąlygų bei pasitraukimo iš bendrovės principų.

Atsižvelgdama į rizikos kapitalo plėtrą Lietuvoje bei poreikį supažindinti įmones su įprastinėmis fondų investicijų sąlygomis, asociacija nusprendė, bendradarbiaujant su GLIMSTEDT advokatų kontora, parengti tokių sąlygų pavyzdį ir rekomenduoti jį naudoti visiems Lietuvos rizikos kapitalo rinkos dalyviams.

Advokatų kontora GLIMSTEDT yra LT VCA narė nuo asociacijos įkūrimo. GLIMSTEDT aktyviai veikia rizikos kapitalo rinkoje, sandoriuose atstovaudama tiek rizikos kapitalo fondus, tiek ir rizikos kapitalą pritraukiančias įmones. GLIMSTEDT komanda padėjo įsteigti pirmuosius Lietuvoje įsteigė rizikos kapitalo fondus, organizuotus pagal pasaulyje įprastą LLP formą. GLIMSTEDT asocijuotas partneris Andrius Ivanauskas šiuo metu yra LT VCA valdybos narys

Užsisakykite svarbiausias naujienas