GLIMSTEDT įkurto „Sporto ateities” fondo ambasadoriumi tapo Virgilijus Alekna

Labdaros ir paramos fondą „Sporto ateitis“ prieš pat Londono olimpines žaidynes įkūrė advokatų kontora „Bernotas ir Dominas GLIMSTEDT“, o fondo idėja kilo kontoros partneriui Egidijui Bernotui.

Šį pirmadienį „Sporto ateities fondas“ simboliškai pradėjo savo veiklą – buvo pasirašyta pirmoji bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus dvikovės sporto šakų mokykla. Pagal šią sutartį 2013 m. fondas skirs stipendijas trims gabiausiems socialiai remtiniems sporto mokyklos auklėtiniams: Valdui Platkovskiui, Arsenijui Rybakovui ir Arvydui Petrauskui.

Sutarties pasirašymui skirta spaudos konferencija vyko autentiškoje vietoje – universalioje arenoje „Sportima“, salėje, kurioje treniruojasi Vilniaus dvikovės sporto šakų mokyklos jaunieji imtynininkai, tiesiai ant imtynių kilimų. Konferencijoje net žiniasklaidos atstovai dalyvavo apsiavę batų gaubtais, bachilais.

„Sporto ateities fondo“ valdybos pirmininkė Kristina Plisienė žadėjo, kad ambicingas metinis fondo tikslas 1000 Lt stipendijas skirti tūkstančio socialiai remtinų vaikų sportinei veiklai bus įgyvendintas: „Juk tikslai turi būti ambicingi. Fonde išsikėlėme tikslą, kurį tikrai norime pasiekti ir stengsimės, kad metų pabaigoje šis tikslas taptų realybe“, – sakė K. Plisienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir fondo ambasadorius – vienas garsiausių ir tituluočiausių Lietuvos atletų, olimpinis ir pasaulio čempionas, disko metikas Virgilijus Alekna. Jis teigė lengvai priėmęs sprendimą įsitraukti į fondo veiklą, nes jam artimi šios organizacijos propoguojami veiklos principai. „Dauguma įgūdžių susiformuoja vaikystėje, todėl labai svarbu suteikti galimybę sportuoti tiems vaikams, kurie jos neturi. Sieksiu, kad prie fondo veiklos prisijungtų ir kiti garsūs mūsų šalies sportininkai – baigę ar bebaigiantys karjerą mano kolegos“, – žadėjo V. Alena.

Vilniaus dvikovės sporto šakų mokyklos direktorė Stasė Spetylienė dėkojo fondui už paramą bei skaičiavo, kad didžiąją dalį iš savivaldybės gaunamų ir iš auklėtinių surenkamų lėšų pakanka tik sporto bazių nuomai, trenerių atlyginimams, todėl papildomos lėšos socialiai remtiniems vaikams didina sportuojančių vaikų motyvaciją. „Turime mokėti už jaunųjų sportininkų, jų trenerių dalyvavimą net ir nacionalinėse sporto pirmenybėse, todėl ne visi gali į jas vykti“, – pasakojo S. Spetylienė.

Jaunųjų imtynininkų treneris Vladimiras Audickas džiaugėsi, kad vaikai turės geresnes galimybes atskleisti savo talentus, pasakojo, kad dažnai neužtenka pinigų socialiai remtinų vaikų sporto inventoriui, kai kurie iš jų negali dalyvauti sporto turnyruose, vykstančiuose kituose miestuose ar tarptautinėse varžybose, nes tėvai neišgali jų ten išleisti. „Vaikai jau pateisino pirmąsias investicijas – iš daugelio turnyrų, kuriuose jie sudalyvavo gavę pirmąją paramos dalį, parsivežėme apdovanojimus“, – džiaugėsi V. Audickas.

Po spaudos konferencijos stipendijas gavę Vilniaus dvikovės sporto šakų mokyklos auklėtiniai surengė trumpą treniruotę, pademonstravo pagrindinius metimus ir imtynių veiksmus, pabendravo su žiniasklaidos atstovais, papasakojo apie savo pasiekimus.

Filmuotą medžiagą iš spaudos konferencijos galima rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=MaTGq9XxHdI&feature=youtu.be.

„Sporto ateities“ fondo misija – siekti, kad vaikai galėtų turiningai bei sveikai praleisti laisvalaikį, siekti aukštų mokslo ir sporto rezultatų. Fondas siekia suteikti galimybę atsiskleisti gabiems Lietuvos vaikams, kasmet 1000 vaikų skiriant stipendijas.

Fondas kelia sau uždavinius prioritetinėmis laikyti tas sporto šakas, kurios valstybės paramos ir dotacijų sulaukia mažiausiai, sudaryti sąlygas verslui padėti socialiai remtinose šeimose augantiems vaikams, ugdyti vaikų atsakomybę, vertinant jų pažangumą ir mokymosi rezultatus. Daugiau informacijos apie fondą galima rasti interneto svetainėje http://www.saf.lt.

Užsisakykite svarbiausias naujienas