GLIMSTEDT atstovaujamiems PAR litvakams atkurta Lietuvos Respublikos pilietybė

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras, atsižvelgdamas į Migracijos departamento teikimą, savo įsakymu atkūrė Lietuvos Respublikos pilietybę PAR litvakams, kuriems byloje dėl Lietuvos Respublikos atkūrimo atstovavo advokatų kontoros GLIMSTEDT asocijuotoji partnerė advokatė Solveiga Palevičienė bei asocijuotoji partnerė, advokatė Inga Klimašauskienė.

Dviejų PAR litvakų, pareiškėjo ir Lietuvoje gimusios jo motinos, kova dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo prasidėjo 2016 m. vasario pradžioje. Pirmosios instancijos teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, PAR litvakų skundą buvo atmetęs kaip nepagrįstą, nurodęs, kad pareiškėjo motinos išvykimas iš Lietuvos nelaikytinas pasitraukimu, nes Migracijos departamentui jų nurodytos pasitraukimo iš Lietuvos iki 1940 m. priežastys neva nesusijusios su ypatingomis priežastimis, sudarančiomis pagrindą pasitraukimą iš Lietuvos vertinti kaip išimtinį atvejį.

Tačiau šių metų liepos 19 dieną Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija patenkino skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos sprendimą atsisakyti tenkinti jų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo, bei įpareigojo ministeriją iš naujo tinkamai išnagrinėti litvakų prašymus dėl dvigubos pilietybės atkūrimo.

Plačiau apie Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kartu su Seimo priimtais Pilietybės įstatymo pakeitimais suteikusį galimybę tūkstančiams litvakų, priverstų palikti Lietuvą iki 1940 m. dėl šiurkštaus jų teisių pažeidimo dėl priklausymo etninei grupei bei gresiančio Holokausto, kviečiame skaityti straipsnyje „GLIMSTEDT atstovavo PAR litvakams byloje dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo“.

Užsisakykite svarbiausias naujienas