ES Teisingumo Teismas: Lietuvoje galiojanti žvejybos kvotų Baltijos jūroje paskirstymo sistema neprieštarauja Europos Sąjungos teisei

ES Teisingumo Teismas nutarė, kad Lietuvoje galiojanti žvejybos kvotų Baltijos jūroje paskirstymo sistema, kvotų dydį siejant su istoriniais žuvų sugavimo rodikliais, neprieštarauja Europos Sąjungos teisei. Išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymą, ES Teisingumo Teismas nutarė, kad Lietuvos žvejybos galimybių paskirstymo metodas grindžiamas objektyviais duomenimis, kuriuos valdžios institucijos gali įvertinti ir patikrinti. Priimdamas sprendimą, ES Teisingumo Teismas atsižvelgė taip pat ir į pastabas, kurias Teismui teikė GLIMSTEDT partneris Egidijus Bernotas, vadovaujantysis partneris Linas Sesickas bei vyresnysis teisininkas Justinas Poderis.  

LVAT kreipėsi į ES Teisingumo Teismą nagrinėdamas bylą dėl Žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo komisijos sprendimo paskirstyti papildomas žvejybos kvotas už 2015 metus. Šioje byloje advokatų kontora GLIMSTEDT atstovauja UAB „Banginis“. Dėl sprendimo svarbumo visam ES žvejybos sektoriui į bylą savarankiškai buvo įstojusios Ispanija, Prancūzija bei Lenkija. 

„Tai precedentinis sprendimas visai Europai, kurio laukė viso Europos Sąjungos sektoriaus žvejybos įmonės. Teismo sprendimas atitinka Lietuvos, Europos Komisijos bei į bylą savarankiškai įstojusių Ispanijos, Prancūzijos bei Lenkijos valstybių pozicijas. Džiugu, kad, priimdamas sprendimą, teismas atsižvelgė į žvejybos sektoriaus specifiką bei pasisakė už realią, racionalią bei ilgalaikiu investicijų planavimu pagrįstą žvejybą. Tikimės, kad priimtas teismo sprendimas leis užtikrinti žvejybos sektoriaus teisinio reguliavimo stabilumą“, – komentavo žvejybos tolimuosiuose žvejybos rajonuose sektoriaus įmonėms atstovaujantis bei byloje UAB „Banginis“ atstovavęs Justinas Poderis.

Laukiant ESTT išaiškinimo buvo sustabdyta ne viena Lietuvoje nagrinėta administracinė byla. Gavus šį sprendimą visos sustabdytos bylos bus atnaujintos jose priimant galutinį sprendimą.

Užsisakykite svarbiausias naujienas

Glimstedt dokas

Verslo poreikiams pritaikyti, patyrusių advokatų parengti, aukštos kokybės dokumentai greitai ir už prieinamą kainą. Be įsipareigojimų ar registracijų.

Glimstedt dokas