Advokatų kontora „GLIMSTEDT“ pradėjo veiklą Baltarusijoje

Kontora Minske bus tiesiogiai kontroliuojama Švedijos ir Lietuvos partnerių Jan Litborn, Fredric Forsman ir Egidijaus Bernoto.

„Baltarusija – galimybių rinka, su prasidėjusiu įmonių akcionavimu, privatizavimu. Ji vilioja verslo galimybėmis energetikos, maisto pramonės, mažmeninės prekybos, komunalinių paslaugų ir kitose srityse“, – sako Egidijus Bernotas, „GLIMSTEDT” advokatų kontorų partneris Lietuvoje ir Baltarusijoje.

Pasak advokato, Baltarusijos rinka reguliuojama, tačiau sparčiai liberalėja, tai skatina šalies kaimynės ekonomikoje dalyvaujantys Tarptautinis valiutos fondas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Švedijos investicinis fondas „Swedfund”.

Pasak E.Bernoto, Minske tikimasi sukurti apie 30 teisininkų biurą. Advokatų kontoros plėtra vyktų kartu su rinkos ekonomikos plėtra Baltarusijoje.

„Daugelis potencialių Baltarusijos rinkos dalyvių kol kas sunkiai įsivaizduoja, kokie teisiniai instrumentai yra įmanomi ir įprasti Vakarų pasaulyje. Žinoma, ne visos vakarietiškos priemonės gali būti naudojamos Rytuose, tai žinome iš Baltijos šalių plėtros istorijos, todėl siūlydami teisinius sprendinius Baltarusijos rinkai juos modifikuojame, atsižvelgdami į veiksnius, būdingus Rytų rinkos ekonomikai“, – teigia advokatas.

Lietuvoje advokatų kontora „Bernotas & Dominas GLIMSTEDT” yra atstovavusi Baltarusijos ūkio struktūroms, taip pat įvairiems privatiems subjektams.

Aštuntą veiklos dešimtmetį skaičiuojantys „GLIMSTEDT“ turi advokatų kontoras Švedijoje, taip pat Taline, Rygoje ir Vilniuje. Šiuo metu „GLIMSTEDT“ teisinių firmų aljanse dirba apie 180 teisininkų, jų  specializacija – komercinė teisė.

Lietuvoje advokatų kontora „Bernotas & Dominas GLIMSTEDT” veikia 12 metų ir dalyvauja daugumoje stambiausių tarptautinių sandorių.
 

Užsisakykite svarbiausias naujienas