Advokatė L. Augytė-Kamarauskienė padėjo skolininkui pasiekti palankų Lietuvos teismo sprendimą dėl vykdymo veiksmų  tarptautiniame skolų išieškojime sustabdymo

Advokatė L. Augytė-Kamarauskienė padėjo skolininkui pasiekti palankų Lietuvos teismo sprendimą dėl vykdymo veiksmų tarptautiniame skolų išieškojime sustabdymo

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs keturis visų vykdymo procese dalyvaujančių suinteresuotų asmenų atskiruosius skundus dėl antstolio veiksmų, priėmė sprendimą, užtikrinantį skolininko ir išieškotojo interesų pusiausvyrą vykdymo procese.

Suinteresuotieji asmenys – tai išieškotojas Vokietijos kompanija „Lufthansa Technik AERO Alzey GmBH“, skolininkas Nigerijos kompanija „Arik Air Limited“ (In receivership), antstolis ir hipotekos kreditorius. Antstoliui Lietuvoje išieškojimui buvo pateiktas Vokietijos teismo išduotas Europos vykdomasis raštas.

Teismas sprendė, kad nesustabdžius vykdymo proceso ir Vokietijos teismo išduoto Europos vykdomojo rašto pagrindu išieškojus daugiau kaip 2 milijonų Eurų skolą iš skolininkui priklausančio Lietuvoje esančio orlaivio „Boeing 737-86N“, būtų pritaikytos neproporcingos priemonės, kurios pažeistų šalių interesų pusiausvyrą.

Išieškojimas buvo nukreiptas ir antstolio areštuotas skolininkui Nigerijos kompanijai priklausantis orlaivis, atskraidintas remontui į Lietuvą.

Advokatų kontoros „Glimstedt“ asocijuotoji partnerė dr. Laura Augytė-Kamarauskienė šioje byloje atstovavo skolininkui Lietuvoje ir padėjo pasiekti jam palankų teismo sprendimą, iki šalių ginčas bus išspręstas Vokietijoje.

Užsisakykite svarbiausias naujienas