Informacija Ukrainos piliečiams

https://www.glimstedt.lt/naujienos/lietuva-supaprastino-ukrainos-pilieciu-idarbinimo-proceduras-ka-svarbu-zinoti/

Ukrainos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, taikomas bevizis režimas, tai reiškia, kad visi Ukrainos piliečiai, turintys biometrijos pasus turi galimybė būti Lietuvoje ir visoje Šengeno erdvėje 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Ką daryti atvykus į Lietuvą:

  • jei atvykę į Lietuvą neturite kur apsistoti, turite nedelsdami atvykti į registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus, Parko g. 9, Marijampolė arba Minties g. 3, Vilnius; veikia visą parą);
  • jei atvykę į Lietuvą, turite kur apsistoti, galite atvykti į bet kurį Migracijos departamento skyrių darbo valandomis: Vilnius, Minties g. 3; Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57; Klaipėda, Kauno g. 6; Šiauliai, Aušros al. 19; Panevėžys, K. Binkio g. 14; Alytus, Jotvingių g. 8; Marijampolė, Kęstučio g. 1; Utena, Maironio g. 4; Telšiai, Žemaitės g. 34; Tauragė; Stoties g. 15; Elektrėnai, Draugystės g. 32; Visaginas, Veteranų g. 13; Šalčininkai, Architekto g. 4. Šiuo atveju, į registracijos centrą vykti nebūtina;
  • jeigu galite, prieš atvykdami registruotis užpildykite internetu prašymą išduoti leidimą gyventi pagal šią instrukciją [instrukcija]. Video instrukcija: https://www.youtube.com/watch?v=2wHHWVk9Tes.

KODĖL SVARBU REGISTRUOTIS? Būtina registruotis, kad galėtume Jumis pasirūpinti ir sudaryti sąlygas teisėtai likti Lietuvoje.

REGISTRACIJOS CENTRE:

  • Jums bus suteikta išsami informacija apie Jūsų buvimo Lietuvoje galimybes;
  • Jums bus suteiktas laikinas apgyvendinimas Lietuvoje;
  • gausite maisto davinius, Jums bus suteikta pagrindinė medicininė pagalba.

BUVIMO LIETUVOJE SĄLYGOS, po registracijos Jūs galėsite:

  • gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams);
  • nacionalinę vizą (1 metams).

Ką daryti jei pasibaigė nacionalinė viza ar leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje?

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu.

Ką daryti jei Ukrainos piliečiui ar jo šeimos nariui priimtas sprendimas grąžinti į užsienio valstybę? Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai, dėl kurių priimti sprendimai grąžinti juos į užsienio valstybę gali likti Lietuvos Respublikoje. Apie tai, kokius veiksmus šie asmenys turės atlikti, Migracijos departamentas paskelbs papildomą informaciją.

Ką daryti, jei Ukrainos pilietis ar jo šeimos narys Lietuvoje yra neteisėtai (pvz. pasibaigus beviziam režimui)?

Migracijos departamentas iš neteisėtai Lietuvoje esančių Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių priims prašymus išduoti leidimą laikinai gyventi ar vizą. Šiuo metu dėl Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo.

Ar į Lietuvą atvykusiems Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančių užsienio pasų bus išduodamos nacionalinės vizos, leidimai laikinai gyventi?

Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančių užsienio pasų nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau iš tokių užsieniečių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi dėl humanitarinių priežasčių.

Ar į Lietuvą atvykusiems Ukrainos piliečiams privaloma atiduoti savo pasus ir jiems bus uždrausta keliauti?

Atvykusiems į Lietuvą Ukrainos piliečiams Lietuvoje bus išduota humanitarinę vizą arba humanitarinis leidimas laikinai gyventi. Kadangi nuo karo bėgusiems Ukrainos piliečiams nebus suteikiamas pabėgėlio statusas, atiduoti savo pasus Migracijos departamentui užsieniečiai neturi.

Ar į Lietuvą atvykusiems Ukrainos piliečiams galim dirbti Lietuvoje?

Visiems atvykusiems į Lietuvą Ukrainos piliečiams galima pradėti dirbti Lietuvoje ir jiems nereikalingas leidimas dirbti.

  • jeigu turite biometrinį pasą, galite pradėti dirbti iškart.
  • jeigu neturite biometrinio paso, galėsite pradėti dirbti po to, kai užsiregistruosite Migracijos departamente (departamento skyriuje arba registracijos centre). Jums leidimo dirbti nereikia.
Užsisakykite svarbiausias naujienas

Glimstedt dokas

Verslo poreikiams pritaikyti, patyrusių advokatų parengti, aukštos kokybės dokumentai greitai ir už prieinamą kainą. Be įsipareigojimų ar registracijų.

Glimstedt dokas