Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas: „namų darbai“ verslui

Informacijos apimtims skaitmeniniame amžiuje nuolat didėjant, o asmens duomenims tampant vis geidžiamesniu verslo laimikiu, jų apsaugos klausimas tampa kaip niekad jautrus. Asmens teisė į privatumą – viena iš svarbiausių kiekvieno žmogaus teisių, kuriai neatsakingas elgesys gali sukelti realią grėsmę. Augantis nerimas dėl duomenų apsaugos Europos Sąjungos politikus privertė priimti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, kuris vadinamas didžiausia duomenų apsaugos reforma per pastarąjį amžių. Reglamentas visoje ES įsigalios jau kitų metų gegužę, todėl būtent jam ir nusprendėme skirti visą šių „Teisės žinių“ numerį.

GLIMSTEDT teisininkai supažindins su esminiais naujojo reglamento įtvirtinamais asmens duomenų apsaugos pokyčiais, jų poveikio verslui niuansais ir didžiausiomis naujovėmis. Be to, skaitytojai sužinos ar reglamentas suteiks daugiau teisių kiekvienam iš mūsų ir kokius namų darbus verslas turi atlikti ruošdamasis naujojo reguliavimo įsigaliojimui?

Kalbant apie asmens duomenų apsaugą neįmanoma išvengti kibernetinio saugumo temos. Kodėl yra rengiamos kibernetinės atakos, kas yra daroma su pavogta informacija bei kaip apsisaugoti nuo hakerių skaitytojai sužinos perskaitę interviu su Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktoriumi dr. Ryčiu Rainiu. Jau pokalbio pradžioje jis prisipažino, kad prievolė saugoti asmens duomenis gerokai varžo tarnybos veiksmus įgyvendinant kibernetinio saugumo priemones, bet kitos išeities nėra – būtina ieškoti balanso bei kurti vis naujus metodus.

Įdomaus skaitymo!

GLIMSTEDT „Teisės žinias“ galite skaityti ČIA.

Užsisakykite svarbiausias naujienas